У нашій країні щорічно реєструють близько 140 тис. випадків, при цьому 50% хворих помирають впродовж  року . Понад 40% людей втрачають працездатність , і тільки кожен десятий одужує і веде повноцінне життя. На Полтавщині у минулому році зареєстровано 4 427 випадків . Область входить до першої п*ятірки за рівнем захворюваності.

Кампанія «Впізнай інсульт» покликана навчити людей вчасно розпізнавати перші ознаки захворювання , і таким чином, зберегти якомога більше життів. Адже успіх лікування залежить, передусім, від оперативно наданої медичної допомоги. Організатори заходу — Департамент охорони здоров*я Полтавської ОДА, Полтавська обасна клінічна лікарня ім. Скліфосовського. Вони провели спільний брифінг для журналістів та екскурсію до відділення нейрохірургії з блоком анестезіології та інтенсивної терапії . Сьогодні ж у місті працювали бригади волонтерсього загону «Єдність», які безкоштовно вимірювали тиск та індекс маси тіла для визначення ризиків на інсульт . Просвітницьку кампанію підтримало Представництво компанії Берінгер Інгельхайм в Україні.

« Протягом останніх років інсульт значно «помолодшав».

До нас потрапляють хворі зовсім юного віку — це навіть підлітки чотирнадцяти і шістнадцяти років. Зазвичай, на інсульт частіше хворіють чоловіки . Жінки опиняються в зоні ризику , коли втрачають репродуктивну функцію, це пов*язано з гормональними змінами в організмі. За статистикою, середній вік пацієнтів — 54 роки» — розповів завідувач нейрохіругрічним відділенням ПОКЛ ім Скліфософського Михайло Тончев.




Частіше хворіють на геморагічний інсульт ( 71%) , ішемічний — 43%. Кожні тридцять хвилин пацієнт з інсультом , якого можна було б вилікувати , помирає, або має незворотні зміни в організмі тільки через те, що його лікують у неналежних умовах. На сьогодні ж відділення нейрохірургії повністю реконструйоване, обладнане сучасною технікою.

«Нині ми маємо змогу зробити швидку діагностику за допомогою комп*ютерної томографії, відновити кровообіг в ураженій ділянці мозку протягом перших чотирьох годин.» — говорить головний лікар Полтавської обласної лікарні Григорій Оксак. Але одна справа — коли людина проживає у Полтаві. І зовсім інша — якщо у віддаленому районі. «Саме тому ми плануємо придбати додатково дев*яносто автівок невідкладної допомоги»- поінформував директор департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

Як розпізнати інсульт

Ознаки інсульту легко запам*ятати завдяки абревіатурі МОЗОК

М- раптове порушення мовлення

О- раптова асиметія обличчя

З- раптове запаморочення

О- очі, раптове погіршення зору

К- раптова слабкість чи оніміння кінцівок

Профілактика інсульту

Лікарі наголошують — насамперед, в зоні ризику перебувають ті, хто зловживає палінням та алкоголем, хворі на хронічну гіпертензію, цукровий діабет, ожиріння. Велике значення має спадковий фактор.

Алла Широкова

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

«Не очень хорошие новости», — журналист Роман Шрайк прокомментировал новые соцопросы на выборах в Раду

​Единственная социологическая компания, чьи опросы были максимально близки к результатам п…