2-го травня у рамках туру «ЛітФонтан» Полтаву відвідали відомі дитячі українські письменники Олег Чаклун та Іван Андрусяк. Вони не лише зустрілися із учнями шкіл і розповіли їм про сучасну українську дитячу літературу, але й знайшли час для спілкування із журналістами у книгарні «Зміст». Там до них також приєдналася полтавська дитяча письменниця Олена Колінько.

Близько години вони відповідали на запитання про нові твори, про роботу із дітьми і популяризацію української книги. А також, відповідаючи на питання журналіста 0532.ua, відповіли на найцікавіше питання – як саме вони пишуть свої книжки?

— Дуже хотілося б, щоб це було таке все — натхнення, все писалося, і все було у барвистих і веселих тонах, але насправді не завжди се так. Іноді потрібно пересилити себе і сісти працювати. Іноді доводиться писати те, що вже й не дуже хочеш. Наприклад, зараз ринок, читачі вимагають продовження серії «Мікробота», а я, чесно кажучи, іще не знаю, що писати, — говорить Олег Чаклун, автор чотирьох частин твору про маленького робота під назвою Мікробот.

— У мене все починається із ідеї. Оскільки я пишу прозу — повісті, романи, то ти розумієш, що із цією ідеєю ти маєш жити довго. Іноді ідея приходить і ти думаєш: «Ні! Із цією ідеєю я довго не проживу». А коли вже є ідея, тоді починається напружена робота. Зараз я нічого не пишу, якраз чекаю такої ідеї, — розповідає Олена Колінько, авторка повісті-казки «Шпалереон».

— Оскільки я все ж таки поет, у мене все починається зі звуку. А вже коли з’являється ритм твору, маєш розписувати сюжет. Все це відбувається у голові. Маєш знати принаймні до половини, що там має відбуватися. А від половини текст вже пише себе сам. Іноді герої кажуть мені: «Ні, ми цього робити не будемо!» А найкраще мені пишеться у вас, на Полтавщині! — зізнається Іван Андрусяк.

Усі секрети написання книг дивіться у відео від наших журналістів.

Нагадаємо, раніше полтавські письменниці стали лауреатами премії «Коронація слова».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

«Не очень хорошие новости», — журналист Роман Шрайк прокомментировал новые соцопросы на выборах в Раду

​Единственная социологическая компания, чьи опросы были максимально близки к результатам п…