Сьогодні, 4-го березня о 19:00 у Полтавському театрі імені Гоголя відбудеться моновистава Віктора Андрієнка «Чоловік перед дзеркалом». У переддень вистави журналісти «0532.ua» взяли ексклюзивне інтерв’ю у відомого актора і режисера.

Нагадаємо, Віктор Андрієнко найбільше знаний широким глядацьким загалом за участю у «Шоу довгоносиків», яке виходило на центральних каналах України із 1996 по 1999 рік. Також багато знімався у програмі «Велика різниця». Як режисер відомий фільмом «Іван Сила» — стрічкою про українського циркового силача Івана Фіцака. Крім цього, Віктор Андрієнко долучався до створення багатьох радянських та українських кінострічок у якості каскадера, сценариста та продюсера.

Про роботу кухарем

Кухар-кондитер у мене професія перша. Я працював у кондитерській. Ну як – вчився спочатку, а потім працював у кондитерській. Мені дуже пощастило, у мене був один начальник, Павло Якович. Трохи п’яничка, але професіонал страшний – і ми, два учня. Тому ми всьому навчилися. Йому було простіше нас навчити, щоб ми зняли із нього якісь проблеми.

Три місяці я працював у кондитерській поруч із театром – зараз театр імені Магара, де потім через пару місяців я працював вже монтувальником сцени.

Про зйомки у якості каскадера

Каскадеру головне вміти падати – усе інше приладиться. У каскадерстві мій трюк самий-самий – це 15 метрів із стіни фортеці Хотинського замку. «Балада про доблесного лицаря Айвенго». Подивіться, обов’язково. У фільмі там два придурка б’ються на мечах, потім один із них падає вниз. Так от, цей другий – це я!

У одних зйомках два колеги впали вниз на спеціальну пасіровку. А я вирішив стрибнути між ними. Вони дивляться: «Ти що – ми ж нічого туди не поклали!» А я: «Добре що не сказали, а то б убився!»

Одного разу була проблема. Девять дублів мене тягли за БТРом, витягли на ґрунтівку і лікті порвали.

Про роботу режисером

Простіше бути актором, ніж режисером. Це ж треба в голові тримати усе і відповідати за всю історію. Я ніколи не хотів бути режисером – так сталося. Я почав знімати «Ноти і банкноти», «Мамаду», «Комедійний квартет», а знімаючи це, я став придумувати сценарії. Багато що придумував на «Довгоносиках».

Телебачення і кіно – це зовсім різні речі. І зовсім різні світи.

Під час зйомок «Івана Сили» було багато того, чого я не розумію. Ольга Сумська відмовилась від п’яти хвилин екранного часу. Відмовилася – сказала, що втомилася, їй треба їхати, вранці працювати у іншому місці. Ну що я буду – палкою її бити?! Ну не хоче – не треба!

Про нове українське кіно

У будь-якому кіно треба, щоб була історія. Що ти хочеш сказати глядачу? Навіщо ви хочете взяти 2 мільйони доларів у держави? Чи витягти 700 тисяч доларів із власної кишені? Навіщо ти це зробив?

Мало, дуже мало, можна сказати «ніщо» — це дитяче кіно. Його у нас немає.

Ми кажемо про Дзідзьо. Можна матюкати його, як завгодно, але люди на нього пішли. «Шалене весілля» — люди за нього проголосували гаманцями. Мені не подобається дещо у цьому фільмі, але це суб’єктивна моя думка. Це Україна – тут не можна прорахувати, що сподобається. Є деякі проблеми у фільмі «Кіборги», але глядачу це подобається, він підтримав це кіно.

Про різницю між Зеленським та Рейганом

Хто говорить про Рейгана, він має почитати історію Рейгана. Коли він навчався в університеті, він там був ватажком 20-25 людей, які страйк влаштували. Після цього він пішов політиком. І його взяли у кіно, коли він вже був політичним діячем.

Одна фраза є геніальна: «Якщо взяти всіх кандидатів, задайте одне питання – що буде наступного дня?»

Володя – у мене до нього хороше ставлення. Мені шкода його, як творчу людину. Тому що ця історія не дасть йому рейтингів ніяких. Все, що він напрацював, він може втратити. Прийде він до влади, не прийде – у будь-якому випадку він програє.

Про казку для дітей

Знову подаю на Держкіно та фонд культури, щоб кіноказка моя «Легенди Чарівнолісся» вийшла. Ми вже із братами Капрановими по цій казці зробили книжку.

Про новий український серіал

Тиждень тому був останній знімальний день серіалу «Подорожники». Це дуже весела історія із шикарними акторами, де всі працюють дуже добре. Це Олеся Жураховська, Ірма Вітовська, Віктор Андрієнко, В’ячеслав Довженко, Олександр Дорошенко. І Наталія Сумська – як мати цього подорожника, яка об’єднує всіх. Мені здається, цей серіал сподобається глядачам. Тому що та енергетика, яка була, коли ми знімали все це, вона як і в «Довгоносиках», як і у «Мамаду», вона перелетить через всі екрани, попаде до глядача. І ми станемо у глядача жити в хаті.

Про моновиставу «Чоловік перед дзеркалом»

Цікава історія про людину. Про кожну людину, яка сидить в залі. Знаєте, як мені сказали? «Текст такий смішний, стьобний, як ви із того тексту зробили драму? Ми ржемо всю виставу, а потім плачемо!»

У Полтаві люди щирі, світлі, із лампочками у душі! Як не приїхати сюди знову, як не показати виставу? Приходьте, будь ласка. Буде дуже цікаво.

Розмовляв — Володимир Паршевлюк

Нагадаємо, раніше у Полтаві ведучий «Лото-Забава» розповідав історії про мільйонерів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

«Не очень хорошие новости», — журналист Роман Шрайк прокомментировал новые соцопросы на выборах в Раду

​Единственная социологическая компания, чьи опросы были максимально близки к результатам п…