21 березня – Всесвітній день поезії. Його було запроваджено   1999 року ухвалою 30-ої сесії ЮНЕСКО, а вперше відзначено 21 березня 2000 року. Всесвітній день поезії  в Україні  святкують з 2004 року. 

Генеральний директор ЮНЕСКО Коїтіро Мацуура, звертаючись у березні 2003 року до міжнародної громадськості з нагоди Всесвітнього дня поезії, зауважив: «Поезія — це найважливіше культурне явище, всеосяжна мова, що необхідна для зближення народів. Будучи відображенням і дзеркалом суспільства, поезія — головний засіб самостверждення і дієвий важіль творчості, прогресу та всезагального розвитку».

Чи легко поетові у сучасному світі? З таким питанням я звернулася до очільниці Полтавського осередку Національної спілки письменників України Наталії КИРЯЧОК:

«- Чи важко бути поетом? Тут треба почати з того, що бути поетом,  чи не бути поетом ніхто не обирає. Це така відома вже аксіома для творчих людей. Сприймаєш чуттєво світ. І не можеш його по — іншому сприймати. Не писати ти не можеш. І тут виникає таке питання, як взагалі розміститися поетові, поетці у цьому світі. Важко,  тому що нині поет сам собі і видавець, і сам собі промоутер, сам собі та людина, яка мусить відновитися від тяжкої праці і від написаної книжки. Тому що книга для поета це не якийсь там виконаний шматок роботи. Це велика творча і психологічна робота».

Нині Полтавщина гучно звучить поетичним словом. Сергій Осока, Олена Гаран, Олена Задорожна, Євгенія Найчук, Ганна Кревська, Наталія Баклай, Раїса Плотникова, Ольга Хало  вписують яскраву сторінку в історії сучасної української літератури. Наталія Кирячок далі:

« — Нині в Україні поетові живеться важко. Але я знаю багатьох поетів, які , не зважаючи на такі великі фінансові труднощі, продовжують видаватися. Продовжують писати книги. Це є спосіб життя. І у Всесвітній день поезії мені хочеться дуже тепло підтримати наших письменників, наших поетів. І побажати їм міцності у наш такий не легкий для творчих людей час. Знати, що їхні книги потрібні. Їхні книги читають. Їхні твори чекають. Поети це, певною мірою, духовні провідники нації.   Це просто така от роль поета – дуже чуттєво все сприймати. І віддавати це читачеві» — говорить Наталія Кирячок  

У всіх країнах  цього дня  влаштовують поетичні вечори, флешмоби, презентації нових книг, вручають літературні премії . У Полтаві сьогодні пройде поетичий вечір «Поет і місто. Кільцевий маршрут». Його підготували Центр культури та розвитку “Горизонт”, аматорський театр “Малафея”, Полтавська обласна організація НСПУ. Вас чекають  21 березня о 17.00 за адресою: вул. Короленка, 1.Попередня реєстрація обов»язкова!  Реєструйтеся у приват Людмила Вітенко та за тел. 0954155326

Раніше ми розповідали У Полтаві вручили премію » Мама року»

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

«Не очень хорошие новости», — журналист Роман Шрайк прокомментировал новые соцопросы на выборах в Раду

​Единственная социологическая компания, чьи опросы были максимально близки к результатам п…