3

27 – 28 листопада у  Полтаві побував Патріарх Київський і Всієї Руси- України Філарет. Його візит відбувся з нагоди днів пам’яті преподобного Паїсія Величковського.  Ці дні вже стали доброю традицією, адже саме у Полтаві народився Преподобний і саме у Свято — Успенському соборі служив його батько.

«Родимець Полтавський» — так називав себе Преподобний Паїсій Величковський. Він завжди підкреслював своє українське коріння, саме ця земля дала йому натхнення на подальшу діяльність. Спадок Паїсія – сотні богословських та філософських праць. Але перш за все він був відомий  суворим аскетизмом. «Життя Преподобного Паїсія – приклад віданного служіння людям, і привід, аби вірянам  зібратися разом» — сказав в інтерв*ю патріарх Філарет.  Звісно, не обійшов тему надання Томосу та об*єднання українського православ*я:

—         На перший погляд, для вірян нічого не зміниться. Вони як ходили до храмів, так і ходитимуть. Але тепер ходитимуть у церкву, яка визнана у всьому світі і посяде місце серед інших православних церков. Додам також, що приєднання до Автокефальної новоствореної церкви триватиме добровільно, ніхто нікого не буде ні до чого примушувати!

До святкових днів Свято Успенський собор оновили – доопрацювали іконостас,  робота над яким тривала понад п*ять років років. Іконостас – не звичайний, його вінчає тризуб , обрамлений калиною та дубовим листям. Свого часу ця ідея з*явилася у владики Федора, архієпископа Полтавського і Кременчуцького. Він побачив іконостас з двоголовим орлом у одному з храмів  і вирішив, що іконостас головного полтавського храму вінчатиме тризуб.

Завершила дні пам*яті Преподобного Паїсія  академія в обласному музично драматичному театрі імені Гоголя. Під час неї  відбулося вручення єпархіальної премії Паїсія Величковського. Її лауреати – науковці, меценати, письменники та журналісти.

Раніше ми повідомляли Науковці у Полтаві говорили про важливість томосу

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

«Не очень хорошие новости», — журналист Роман Шрайк прокомментировал новые соцопросы на выборах в Раду

​Единственная социологическая компания, чьи опросы были максимально близки к результатам п…