Із 413 млн грн рентних платежів, які отримали бюджети Полтавщини більше половини — 278 млн грн від АТ «Укргазвидобування». З них 111 млн грн — у обласний бюджет, решта — у районні, сільські, селищні та бюджети ОТГ.

Коломацька ОТГ об’єдналася 2018 року, тому свої 3% ренти отримуватиме лише з січня. Але і законного 1% голові громади Євгену Почечуну вистачає, щоб уже сьогодні розвивати об’єднані села:

— Звісно, роботи — не на один рік, — говорить голова Коломацької ОТГ Євген Почечун. — Та завдяки тривалому партнерству з ГПУ «Полтавагазвидобування», завдяки децентралізації ренти наша громада має великі можливості розвитку. Головне — скористатися ними.

Так, жителі планують зробити з громади справжню рекреаційну зону. Вже почали розчищати парк й оновили пам’ятник загиблим воїнам у Другій світовій війні. Нині він оформлений зображеннями батальних сцен, відновленим списком імен загиблих.

У перспективі в Коломацькій ОТГ повністю розчистять дендропарк та облаштують у ньому доріжки, лави, освітлені місця відпочинку і, навіть, фотозони.

Але не парком єдиним. Є в цієї громади затишні куточки для відпочинку біля річки. Облаштовані пляжі та місця для купання в Коломацькому, Дудниковому, Василівці. Наступний етап — встановлення там спеціальних грибків для захисту від сонця та інших об’єктів пляжної інфраструктури.

— Та найяскравішим прикладом співпраці з «Полтавагазвидобуванням» я вважаю відновлення нашого будинку культури. Мені це здається дуже важливим: має бути місце у громаді, де люди будуть спілкуватися, обмінюватися досвідом, чомусь вчитися, відпочивати. Сподіваюся, запрацювавши, цей будинок культури об’єднає нас ще більше, — говорить Євген Почечун.

Його колега з Сенчанської ОТГ Віктор Лисий погоджується, що партнерство з газовидобувачами вигідне, особливо тоді, коли держава бере курс на досягнення енергетичної незалежності й зростання видобутку.

Раніше Сенча не вирізнялася з-поміж інших сіл Полтавщини: ті ж проблеми при невеликому бюджеті. Вирішували лише найважливіші питання, але на ремонт доріг, дитячого садка та школи не вистачало коштів.

На допомогу прийшло «Укргазвидобування», точніше — його філія ГПУ «Полтавагазвидобування». Після децентралізації ренти Сенчанська ОТГ отримує 3-4 мільйони гривень щомісяця. Голова громади Віктор Лисий бачить у цьому великі можливості:

— Ми придбали будівлю для адмінбудинку. Бо в існуючу не могли розмістити весь штат селищної ради громади. Будинок зараз ремонтуємо — 50% вже зроблено. Хочемо невдовзі туди перейти і працювати повним штатом. Також придбали будівлю універмагу. Хочемо її відремонтувати та розмістити там дитячу музичну школу й будинок дитячої та юнацької творчості. Так що нам стала у пригоді співпраця з «Укргазвидобування».

Нагадаємо, 9 вересня в Україні та на Полтавщині відзначали День працівника газової, нафтової та нафтопереробної промисловості. Також цього року відзначила своє 55-річчя філія «Укргазвидобування» — газопромислове управління «Полтавагазвидобування».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

«Не очень хорошие новости», — журналист Роман Шрайк прокомментировал новые соцопросы на выборах в Раду

​Единственная социологическая компания, чьи опросы были максимально близки к результатам п…